سامسونگ

برند گوشی سامسونگ

او گروه سامسونگ یک مجتمع چند ملیتی کره جنوبی است که دفتر مرکزی آن در شهر سامسونگ، سئول قرار دارد. این شامل مشاغل وابسته متعددی است، بیشتر آنها با نام تجاری سامسونگ متحد شده اند و بزرگترین chaebol کره جنوبی (مجتمع تجاری) است.

برند گوشی سامسونگ توسط لی بیونگ چول در سال 1938 به عنوان یک شرکت بازرگانی تاسیس شد. طی سه دهه آینده، گروه به مناطقی از جمله پردازش مواد غذایی، منسوجات، بیمه، اوراق بهادار و خرده فروشی تنوع یافت.

برند سامسونگ

برند گوشی سامسونگ در اواخر دهه 1960 وارد صنعت الکترونیک و در اواسط دهه 1970 به صنایع ساخت و ساز و کشتی سازی وارد شد. این مناطق باعث رشد بعدی آن می شوند. پس از مرگ لی در سال 1987، سامسونگ به پنج گروه تجاری سامسونگ، گروه شینسگا، گروه CJ و گروه هانسول و گروه جونگانگ تقسیم شد.

از سال 1990، سامسونگ به طور فزاینده ای فعالیت ها و الکترونیک خود را جهانی کرده است. به ویژه ، تلفن های همراه و نیمه هادی های آن به مهمترین منبع درآمد آن تبدیل شده اند. از سال 2020، سامسونگ هشتمین ارزش جهانی برند را دارد.

سامسونگ

سامسونگ تأثیر بسزایی در توسعه اقتصادی، سیاسی، رسانه ای و فرهنگی کره جنوبی دارد و یک نیروی محرکه اصلی “معجزه روی رودخانه هان” بوده است. شرکت های تابعه آن حدود یک پنجم کل صادرات کره جنوبی را تولید می‌کنند. درآمد سامسونگ معادل 17٪ از تولید ناخالص داخلی 1082 میلیارد دلاری کره جنوبی بود.

به گفته بنیانگذار سامسونگ، معنی کلمه هانج کره ای سامسونگ (三星) “سه ستاره” است. کلمه “سه” نشان دهنده چیزی “بزرگ، متعدد و قدرتمند” می‌باشد. در حالی که “ستاره” به معنای ابدی یا ابدی است، مانند ستاره های آسمان.

اطلاعات بیشتر ...

نمایش 1–12 از 114 نتیجه