نوکیا

برند گوشی نوکیا

برند گوشی نوکیا یکی از کمپانی‌های بزرگ گوشی همراه می‌باشد. گوشی‌های نوستالژیک این برند همیشه در خاطر ما خواهند ماند. برند گوشی نوکیا (بومی نوکیا اویج، نوکیا نامیده می شود؛ فنلاندی: [ˈnokiɑ]، انگلستان: / ˈnɒkiə /، ایالات متحده: / ˈnoʊkiə /) یک شرکت مخابرات، فناوری اطلاعات و الکترونیک مصرفی چند ملیتی فنلاندی می‌باشد که در سال 1865 تاسیس شد. دفتر مرکزی نوکیا در اسپو، فنلاند، در منطقه بزرگتر هلسینکی واقع شده‌اند.

نوکیا یک شرکت سهامی عام

در سال 2018، برند گوشی نوکیا تقریباً 103000 نفر را در بیش از 100 كشور مشغول به كار كرد، در بیش از 130 كشور تجارت می‌كرد. و درآمد سالانه را حدود 23 میلیارد یورو گزارش كرد. نوکیا یک شرکت سهامی عام می‌باشد. در بورس سهام هلسینکی و بورس اوراق بهادار نیویورک فهرست شده اند. این 415 امین شرکت بزرگ جهان می‌باشد. با توجه به درآمد سال 2016 طبق Fortune Global 500 اندازه گیری می‌شود. در سال 2009 در جایگاه 85 قرار دارد. این یک جز component از شاخص بازار سهام Euro Stoxx 50 می‌باشد.

برند گوشی نوکیا در 150 سال گذشته در صنایع مختلف فعالیت داشته است. این کارخانه به عنوان یک کارخانه تولید خمیر کاغذ تاسیس شد و مدت‌ها با لاستیک و کابل در ارتباط بود. اما از دهه 1990 روی زیرساخت های ارتباط از راه دور در مقیاس بزرگ، توسعه فناوری و صدور مجوز تمرکز کرده است.

نوکیا با همکاری در توسعه استانداردهای GSM 3G و LTE (و در حال حاضر با 5G) کمک بزرگی در صنعت گوشی همراه می‌باشد. زمانی بزرگترین فروشنده گوشی‌های همراه و هوشمند در جهان بود. پس از مشارکت با مایکروسافت و مبارزات بعدی بازار نوکیا، مایکروسافت تجارت گوشی همراه خود را خریداری کرد، مایکروسافت موبایل را به عنوان جانشین خود در سال 2014 ایجاد کرد.

نام تجاری نوکیا

پس از فروش، برند گوشی نوکیا تمرکز خود را بیشتر بر روی تجارت زیرساخت‌های ارتباط از راه دور و فناوری‌های اینترنت اشیا، متمرکز کرد. سپس این شرکت واقعیت مجازی و سلامت دیجیتال را نیز تجربه کرد. نام تجاری نوکیا در سال 2016 از طریق توافق نامه صدور مجوز با HMD Global به بازار موبایل و گوشی‌های هوشمند بازگشت. نوکیا همچنان مجوز اصلی ثبت اختراع برای بیشتر فروشندگان بزرگ تلفن همراه می‌باشد. از سال 2018، نوکیا سومین تولید کننده تجهیزات شبکه در جهان است.

این شرکت با افتخار ملی توسط فنلاندی‌ها مشاهده شد. زیرا تجارت گوشی همراه آن را بزرگترین شرکت و مارک جهانی از فنلاند ساخته است. در اوج رسیدن خود در سال 2000، در حین حباب مخابرات، نوکیا 4٪ از تولید ناخالص داخلی کشور، 21٪ از کل صادرات و 70٪ از سرمایه بازار بورس هلسینکی را تشکیل می داد.

اطلاعات بیشتر ...

نمایش 1–12 از 22 نتیجه