اپل

برند گوشی اپل

برند گوشی اپل یک شرکت فناوری چند ملیتی آمریکایی می‌باشد که دفتر مرکزی آن در کوپرتینو، کالیفرنیا قرار دارد. خدمات الکترونیکی، نرم افزار رایانه ای و خدمات آنلاین را طراحی، توسعه و فروش می کند. این شرکت به همراه آمازون، گوگل، مایکروسافت و فیس بوک یکی از پنج شرکت بزرگ در صنعت فناوری اطلاعات ایالات متحده در نظر گرفته شده است.

محصولات سخت افزاری آن شامل تلفن هوشمند آیفون. رایانه لوحی iPad. رایانه شخصی Mac. دستگاه پخش رسانه قابل حمل iPod. ساعت هوشمند Apple Watch. دستگاه پخش رسانه دیجیتال Apple TV. گوشواره های بی سیم AirPods. هدفون AirPods Max و HomePod هوشمند می‌باشد. خط بلندگو نرم افزار اپل شامل سیستم عامل های iOS ،iPadOS ،macOS ،watchOS و tvOS پخش کننده رسانه iTunes، مرورگر وب Safari، شناسه موسیقی Shazam و مجموعه‌های خلاقیت و بهره وری iLife و iWork.

X ،Logic Pro و Xcode. خدمات آنلاین آن شامل فروشگاه iTunes، فروشگاهApp iOS ،Mac App Store ،Apple Arcade ،Apple Music ،Apple TV + ، iMessage و iCloud است. از دیگر خدمات می‌توان به Apple Store ،Genius Bar ،AppleCare ،Apple Pay ،Apple Pay Cash و Apple Card اشاره کرد.

گوشی اپل

اپل توسط استیو جابز، استیو وزنیاك و رونالد وین در آوریل 1976 برای توسعه و فروش رایانه شخصی اپل I وزنیاك تأسیس شد. هرچند وین ظرف 12 روز سهم خود را فروخت. در ژانویه 1977 با نام Apple Computer، Inc وارد شد و فروش رایانه های آن از جمله Apple I و Apple II به سرعت رشد کرد.

جابز و وزنیاک کارمندان طراحان کامپیوتر را استخدام کردند و از گاراژ جابز خط تولید داشتند. اپل در سال 1980 برای موفقیت فوری مالی در انظار عمومی ظاهر شد. طی چند سال آینده، اپل رایانه های جدیدی رابط کاربری گرافیکی ابتکاری مانند Macintosh اصلی در سال 1984 ارسال کرد و تبلیغات بازاریابی اپل برای محصولاتش مورد تحسین گسترده منتقدان قرار گرفت.

با این حال، گرانی محصولات آن و کتابخانه کاربرد محدود، مشکلاتی ایجاد کرد. همچنین اختلافات قدرت بین مدیران. در سال 1985، وزنیاک دوستانه اپل را ترک کرد و به عنوان یک کارمند افتخاری باقی ماند در حالی که جابز برای تأسیس NeXT استعفا داد و چند نفر از همکاران خود را با خود برد.

اپل و استیئو جابز

با گسترش و تکامل بازار رایانه‌های شخصی از دهه 1990، اپل سهم قابل توجهی از بازار را به دلیل فروش ارزان قیمت مایکروسافت ویندوز در کلون های رایانه‌ای اینتل از دست داد. هیئت مدیره مدیر عامل گیل آملیو را برای تلاشی 500 روزه برای احیای این شرکت با مشکل مالی استخدام کرد. با اخراج، تغییر ساختار اجرایی و تمرکز بر روی محصول، آن را تغییر شکل داد. وی با حل یک استراتژی شکست خورده سیستم عامل و بازگرداندن جابز، اپل را به خرید NeXT در سال 1997 سوق داد.

اطلاعات بیشتر ...

نمایش 1–12 از 35 نتیجه