رونمایی اپل از نسل جدید Apple TV 4K

نسل جدید Apple TV 4K

نسل جدید Apple TV 4K

اپل از نسل جدید Apple TV 4K رونمایی کرده که بهترین دستگاه برای تماشای فیلم ها و ویدئو می‌باشد. این محصول که نسل جدید اپل تی وی است، با مشخصات جدید و ویژگی های بیشتر نسبت به نسل قبلی، که متناسب با نسل امروز می‌باشد، رونمایی شده است. نام دستگاه کماکان مانند نسل قبلی بوده و تغییری نداشته است.

اما سوالی که پیش می‌آید این است که اما تفاوت اصلی این دو چیست؟

درواقع تفاوت اصلی این دو محصول در تراشه به کار رفته در آن است. در قلب اپل تی وی 4K جدید تراشه A12 Bionic قرار دارد که باعث افزایش چشمگیر عملکرد گرافیکی، رمزگشایی ویدئو و پردازش صدا می‌شود. اپل با ارائه نسل بعدی Apple TV 4K، نرخ فریم HDR بالا را با Dolby Vision ارائه می‌دهد. و کاربران را با بالاترین کیفیت به محتوای مورد علاقه خود متصل می‌کند.

نسل جدید Apple TV 4K با طراحی کاملاً جدید، Siri Remote تماشای نمایش ها و فیلم ها از طریق تلویزیون اپل با کنترل ناوبری بصری را حتی راحت تر می‌کند.

همراه با tvOS، قدرتمندترین سیستم عامل تلویزیون، Apple TV 4K به صورت یکپارچه با دستگاه ها و خدمات اپل کار می‌کند تا اتاق نشیمن را به طرز جادویی تغییر دهد. به گونه ای که همه اعضای خانواده دوست داشته باشند.

نسل جدید Apple TV 4K

تجارب ویدئویی بهبود یافته

با تلویزیون A12 Bionic، اپل تی وی 4K اکنون از نرخ فریم بالا HDR (دامنه پویا بالا) و ویدئو دالبی ویژن پشتیبانی می‌کند، و امکان حرکت سریع با سرعت 60 فریم بر ثانیه را فراهم می‌کند تا روان تر از قبل بازی کند. و زنده تر به نظر برسد.

از طریق یک فرآیند ابتکاری تعادل رنگ، Apple TV با آیفون و سنسور های پیشرفته آن کار می‌کند. تا کیفیت تصویر تلویزیون را بهبود بخشد. نسل جدید Apple TV 4K از سنسور نور در آیفون برای مقایسه تعادل رنگ با مشخصات استاندارد صنعت استفاده شده توسط سینماگران در سراسر جهان استفاده می کند.

با استفاده از این داده ها، اپل تی وی به طور خودکار خروجی ویدئو خود را متناسب با رنگ های دقیق تر و کنتراست بهبود یافته تنظیم می کند. بدون اینکه کاربران هرگز مجبور به تنظیم تنظیمات تلویزیون خود باشند.

Siri Remote کاملاً جدید دارای یک کنترل ابتکاری صفحه کلید است. که برای دقت بهتر ناوبری پنج طرفه را ارائه می‌دهد .

این ریموت جدید شامل دکمه های : خاموش روشن، یک کلید دایره‌ای شکل با قابلیت ‌های مهم و اصلی، دکمه عقب، تلویزیون، دکمه پخش یا توقف، دکمه قطع صدا و کلید volume rocker است. علاوه بر این ها دکمه‌ای نیز برایSIRI در گوشه این ریموت تعبیه شده است. در نهایت یک عدد میکروفون نیز روی این ریموت مشاهده می‌شود.

احتمال می‌رود که نرم افزار Apple TV تغییرات خاصی در آن رخ نداده. و تنها از برخی موارد مانند سنسور نور آیفون جهت بهبود طیف ‌های رنگی تلویزیون را مشاهده خواهیم کرد.

مطلب مرتبط : آیپد پرو 2021 معرفی شد !

نسل جدید Apple TV 4K

نسرین بابایی
ارسال دیدگاه