تعداد فوتی ها و مصدومان حوادث چهارشنبه سوری

تعداد فوتی ها و مصدومان حوادث چهارشنبه سوری

تعداد فوتی ها و مصدومان حوادث چهارشنبه سوری

آمار تعداد مصدومان و فوتی های چهارشنبه سوری، بر اساس گفته سخنگوی سازمان اورژانس کشور اعلام شد که : در حوادث چهارشنبه آخر سال، تعداد 9 نفر فوت شدند و 1894 نفر نیز دچار آسیب‌دیدگی شدند که در سال گذشته، این عدد 1468 نفر بود.

تعداد فوتی ها و مصدومان حوادث چهارشنبه سوری

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا، مجتبی خالدی درباره آمار مصدومان حوادث آخرین چهارشنبه سال 1399 اظهار داشت : در حوادث چهارشنبه آخر سال، 1894 نفر دچار آسیب شدند. که در سال گذشته، این عدد 1468 نفر بود.

وی افزود : امسال به تعداد 527 نفر دچار آسیب‌ چشمی، 131 نفر دچار قطع عضو، 546 نفر دچار سوختگی شدند. و این در حالی است که سال گذشته 512 نفر دچار آسیب چشمی، 193 نفر دچار قطع عضو و 318 نفر دچار سوختگی شده بودند.

همچنین خالدی با بیان این‌که در حوادث مربوط به چهارشنبه سوری امسال 9 نفر از هموطنان فوت کردند. خاطرنشان کرد : آمار تعداد فوتی ‌های حوادث چهارشنبه سوری در سال 1398، 4 نفر بودند.

به تصریح سخنگوی سازمان اورژانس کشور : 18 درصد مصدومان خانم و 82 درصد آقا بودند.

همچنین به بیان سخنگوی سازمان اورژانس کشور که 46 درصد مصدومان، در گروه سنی 6 تا 18 سال بودند، می‌گوید : 70 درصد مصدومان، استفاده‌کننده مواد محترقه بوده‌اند و 30 درصد، عابران پیاده و نیروهای امدادی بوده‌اند.

خالدی با اشاره به آمار مصدومان استان‌های کشور تصریح کرد : تهران با 553 نفر مصدوم، بیشترین آمار مصدومان حوادث چهارشنبه آخر سال را داشت و تبریز با 185 نفر و کرمانشاه با 140‌نفر مصدوم، در رتبه‌های دوم و سوم آمار مصدومان حوادث چهارشنبه سوری سال 1399 قرار دارند.

وی یادآوری کرد : تا روز چهارشنبه، افراد آسیب‌دیده 6 تا 18 سال زیاد بودند اما با اطلاع‌رسانی مناسب، این آمار در شب چهارشنبه سوری کاهش یافت.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور تاکید کرد : اگر برخی افراد دچار آسیب‌دیدگی شده‌اند اما به مراکز درمانی مراجعه نکرده‌اند، حتما امروز به پزشک مراجعه کنند و درمان خود را با تایید پزشک ادامه دهند.

تعداد فوتی ها و مصدومان حوادث چهارشنبه سوری

نسرین بابایی
ارسال دیدگاه