تشخیص کرونا از صدای سرفه امکان پذیر شد

تشخیص کرونا از صدای سرفه امکان پذیر شد

تشخیص کرونا از صدای سرفه امکان پذیر شد

محققان به الگوریتمی دست یافته اند که از طریق آن تشخیص کرونا از صدای سرفه می باشد. این الگوریتم میتواند تا 98 درصد بیماری کرونا را از روی صدای سرفه بیماران تشخیص دهد. این الگوریتم DeepCough نام دارد که روشی سریع و کم تهاجمی برای تشخیص کرونا باشد.

DeepCough توسط محققان دانشگاه اسکس کشف شده و با استفاده از هشت هزار و 380 نمونه صوتی معتبر عمل میکند. نتجه آزمایش 2339 هزار نفر از افراد مثبت اعلام شده است و کرونای شش هزار و 41 نفر نیز بر اساس این الگوریتم منفی بوده است.

دقت این الگوریتم 98 درصد است و به آسانی قادر به تشخیص نمونه های افراد آلوده می باشد.

پیش از این دو آزمایش اصلی برای تشخیص کوئید 19 وجود داشت که یکی از آنها آزمایش آنتی ژن و دیگری تست PCR می باشد. جالب این است که این برنامه روی سیستم عامل اندروید و IOS نصب میشود و به طور بالقوه امکان تشخیص کرونا را توسط خود فرد امکان پذیر میکند.

محقق ارشد دانشگاه اسکس، دکتر خاویر آندرو-پزو گفته است ما از نتایج امیدوار کننده این ابزار غربالگری راضی هستیم. این الگوریتم میتواند یک ابزار واقعی برای مبارزه با همه گیری ویروس کرونا باشد.

تشخیص کرونا از صدای سرفه امکان پذیر شد

انواع تست کرونا 

روش استفاده از این الگوریتم بسیار نسبت به سایر روش های تشخیص Covid-19 کمتر تهاجمی است و نتیجه را سریعتر ارائه میدهد. همچنین راه را برای راه حل های آزمایش غربالگری در موارد مورد نیاز باز میکند.

ویروس کرونا در اواخر سال 2019 در ووهان چین شناسایی شد و در ابتدا به عنوان بیماری ذات الریه شناخته میشد. کمیسیون ملی چین در 30 دسامبر 2019 به طور رسمی شیوع کرونا ویروس را در چین اعلام کرد.

“تدروی آدهانوم”، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی در روز چهارشنبه 21 اسفند 99 در کنفرانسی تاکید کرد که این ویروس همه گیر است. همچنین به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد. اما ارزیابی های این سازمان این ویروس را “همه گیر جهانی” شناسایی و اعلام کرد.

نگار رهنما
ارسال دیدگاه