آپدیت برنامه های گوگل برای ios

آپدیت برنامه های گوگل برای ios

آپدیت برنامه های گوگل برای ios

سرانجام به روزرسانی جدید گوگل مپ برای ios عرضه شد. با انتشار آپدیت گوگل مپ، شرکت گوگل به تصمیم خود برای به تعلیق در آوردن عرضه به ‌روزرسانی ‌های برنامه های ios پایان داد. در نتیجه گوگل طی چند روز اخیر تمامی اپلیکیشن های خود را برای سیستم عامل ios نیز آپدیت کرد. گوگل تا قبل از این و به طور مشخص از زمان عرضه ios14 همراه با برچسب ‌های حریم خصوصی از عرضه به روز رسانی اپلیکیشن‌ های خود در پلتفرم آی او اس عقب کشیده بود. و کاربران قابلیت دسترسی به نسخه ‌های جدید، به علاوه قابلیت ‌های بهینه ‌تر از این اپلیکیشن ‌ها را نداشتند.

آپدیت برنامه های گوگل برای ios

 

عرضه به روز رسانی Google Map و Gmail برای ios

شرکت گوگل از دسامبر تا فوریه خیلی از اپلیکیشن ‌های خود را آپدیت نکرده بود. بالاخره در ماه فوریه سال 2021 میلادی تصمیم به عرضه آپدیت جدید برای Gmail گرفته بود. و کم کم خیلی از برنامه ‌های خود را نیز آپدیت کرده بود. در ابتدای ماه آوریل 2021 میلادی هم یک سری دیگر از اپلیکیشن ‌های گوگل آپدیت شده بودند. و سرانجام شرکت گوگل با عرضه و انتشار به روز رسانی جدید برای Google Map تمامی اپلیکیشن‌ های خود را بعد از گذشت چهار ماه به روز رسانی کرد.

انتشار برچسب ‌های حریم خصوصی که برای مدت زمان مشخصی نیز از سوی شرکت اپل به حالت تعلیق درآمده بود. باعث شد تا بسیاری از شرکت ‌هایی که فعالیت‌ هایی در زمینه جمع آوری اطلاعات کاربران برای نشان دادن تبلیغات هدفمند دارند. اعتراض هایی داشته باشند. مهم ترین شرکتی که در این میان سر و صدای زیادی در دنیای فناوری به پا کرد شرکت فیس بوک بود. گوگل نیز با عدم عرضه و انتشار آپدیت ها به مدت طولانی اعتراض خود را نشان داده بود. و اکنون نیز کاربران می‌‌توانند از به ‌روز رسانی‌ های جدید در دستگاه ‌های مبتنی بر سیستم عامل ios از جمله گوشی های آیفون و آیپد بهره ببرند.

آپدیت برنامه های گوگل برای ios

 

دستگاه های اپل قادر به استفاده از اپلیکیشن های گوگل هستند

به نظر می‌رسد که کاربران اپل و سیستم عامل ios، برنامه ها و اپلیکیشن های پیش فرض این سیستم عامل و کار کردن با آن ها را یاد گرفته و عادت می‌کنند. اما در برخی موارد اپلیکیشن هایی که به صورت معمول، برای دستگاه های اندرویدی منتشر می‌شوند. می توانند بسیار کابردی باشند. برخی از مهم ترین و معروف ترین این برنامه ها و سرویس های گوگل می‌توان به Google Docs و Google Sheets اشاره کرد.

هنگامی که از این نرم افزار ها استفاده می‌کنیم. قادریم به راحتی اسناد و مدارکی که در قالب ورد و اکسل هستند. را علاوه بر انواع گوشی های موبایل مبی بر سیستم عامل اندروید بر روی گوشی های آیفون،آیپد و کامپیوتر های مک که بر پایه سیستم عامل IOS هستند. را اصلاح کرد و آن ها را به صورت آنلاین در اختیار دیگران قرار داد. به طور کلی هر سیستم عاملی که هر چقدر هم قدرتمند باشد. نیاز به برنامه ها و سرویس های کاربردی که گوگل ارائه می‌دهد احساس می‌شود.

مطلب مرتبط : مقایسه سیستم عامل اندروید و آی او اس

نسرین بابایی
ارسال دیدگاه